I Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

   28 października nasze przedszkolaki wzięły udział w I Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”, pokonując dystans długości boiska sportowego. Nasze przedsięwzięcie poprzedzone było pogadankami, przygotowaniem fizycznym w czasie zajęć gimnastycznych i ćwiczeń porannych. Dzieci pod kierunkiem wychowawców kolorowały medale i zapoznały się z zasadami maratonu. W dzień biegu otrzymały numery startowe i utrwaliły zasady dotyczące konkurencji.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali  gratulacje, medale, dyplomy. Nasze przedszkole otrzymało certyfikat uczestnictwa. Cieszymy się, iż mamy swój udział w pokonaniu 2666,6 kilometrów przez 16761 przedszkolaków z całej Polski. Nasze działania mają na celu promowanie zdrowego trybu życia i zachęcanie dzieci do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Ewelina Buś-Przyczynek