Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy w odnowionym budynku.W okresie wakacyjnym lipiec – sierpień 2015r.  zostały przeprowadzone remonty obejmujące wymianę instalacji elektrycznej oraz malowanie pomieszczeń obiektu. Podkreślić należy, iż prace były bardzo konieczne a o potrzebie modernizacji aluminiowej instalacji elektrycznej byli przekonani m.in. pracownicy energetyki, którzy w ostatnim czasie kilkakrotnie usuwali na bieżąco usterki aby przedszkole mogło bezpiecznie funkcjonować.

Budynek, w którym mieści się przedszkole został wybudowany na początku lat siedemdziesiątych i od tej pory powstało kilkanaście warstw malowań różnorodnymi farbami trudnymi do usunięcia. Teraz zostało to gruntownie zdrapane a ściany zaszpachlowane i pomalowane. W pomieszczeniu zmywalni położono nowe płytki na ścianach do wysokości 2m – zgodnie z zaleceniami Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej. Niech odnowiony obiekt Publicznego Przedszkola w Ołpinach służy dzieciom, ich rodzicom, pracownikom oraz wszystkim osobom tu przebywającym, odwiedzającym nie tylko z Ołpin i Gminy Szerzyny ale również spoza terenu naszej gminy. A oto kilka zdjęć z pierwszego dnia pobytu dzieci w przedszkolu.

Małgorzata Grędel