Wiosenne spotkanie z książką

Doceniając ogromny wpływ literatury i głośnego czytania na wszechstronny rozwój dziecka,  zorganizowaliśmy już po raz kolejny w dniu  13.05.2015r. Wiosenne spotkanie z książką w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Tym razem do czytania zaprosiliśmy osoby różnych zawodów, byli to: Pani Alicja G. – pielęgniarka środowiskowa, Pani Agnieszka S., mama Karolinki – farmaceutka, Pani Katarzyna F., mama Nikoli i Monisi – ekspedientka oraz Pan Tomasz K., tata Julci, który jest strażakiem. Zaproszeni goście prezentowali następujące utwory: Miś Remiś i bolący ząb, Królik Błękitek i lekarstwo, Kwiat paproci, Jak Wojtek został strażakiem. Słowa podziękowania dla naszych gości,  za przybliżenie dzieciom utworów literatury pięknej.

Książka – przybliża wielki świat, prezentuje wiedzę, uczy, bawi i pomaga marzyć. Starajmy się by była obecna w życiu naszych dzieci każdego dnia. Czytanie dzieciom jest dziś ważniejsze niż było kiedykolwiek ponieważ chroni je przed uzależnieniem od telewizji i komputerów.

Halina Mikrut