Powitanie Wiosny

     W poniedziałek nasze przedszkolaki obchodziły uroczyste Powitanie Wiosny. Pogoda była już wiosenna, więc wyruszyły kolorowym pochodem i spacerowały z Marzanną po okolicy śpiewając po raz ostatni zimowe piosenki „Wsiadaj Zimo na sanki i nie wracaj już, zabierz łyżwy i sanki, zabierz śnieg i lód”. Następnie bawiły się na pobliskim placu zabaw i pożegnały okrzykami Zimę i jej koleżankę „Słomiany chochole, związany powrozem , dość nas namęczyłaś i śniegiem i mrozem, w wodę cię wrzucamy bo Wiosnę witamy!” Po uroczystym pożegnaniu dzieci poszukiwały pierwszych oznak Wiosny przez bezpośrednią obserwację. Dostrzegły pierwsze wiosenne kwiaty – krokusy, przebiśniegi, bazie leszczynowe i wierzbowe kotki, pierwsze owady w przedszkolnym ogrodzie i wsłuchiwały się w śpiew ptaków w pobliskim zagajniku. Po powrocie do przedszkola wyeksponowały lalkę Pani Wiosny w kąciku przyrody, śpiewając „Witaj Wiosenko”.

Ewelina Buś-Przyczynek