Droga krzyżowa w wykonaniu przedszkolaków

Przygotowując się do prowadzenia drogi krzyżowej dzieci uczyły się wielkopostnych pieśni i modlitw. Oglądały stacje drogi krzyżowej Pana Jezusa w rzeźbie i malarstwie artystycznym, kolorowały obrazki, układały puzzle i historyjki obrazkowe o tematyce biblijnej. W dniu, kiedy wybierały się na drogę krzyżową przygotowały wiosenne kwiaty i gałązki z baziami, aby udekorować krzyż, który będą niosły w czasie rozważań męki i śmierci Pana Jezusa. Podczas przybycia do kościoła wszystkie dzieci zgromadzone przed ołtarzem, przywitały się z Jezusem. Towarzyszyły im pieśni pt. „Tyle dobrego zawdzięczam Tobie Panie” oraz „Każdy może dziś do Jezusa przyjść”. Wyruszając za Jezusem w Jego drodze krzyżowej przystawaliśmy przy każdej stacji rozważając Jego cierpienie i prosząc o łaski potrzebne dla naszego zbawienia. Dzieci z wielkim wzruszeniem śpiewały „Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się za nami; i Ty, któraś z Nim bolała Matko Bolesna przyczyń się za nami”. Ten wewnętrzny spokój i wyciszenie towarzyszyło dzieciom jeszcze długi czas i na pewno zapamiętają, że z miłości do człowieka Pan Jezus oddał życie, aby otworzyć nam drogę do nieba.

Renata Jasiak