Koncert dla przedszkolaków

W czwartek 5 marca 2015 roku nasze przedszkolaki udały się do Szkoły Podstawowej w Ołpinach, aby uczestniczyć w koncercie zorganizowanym przez szkolny zespół muzyczny ,, No Name”, prowadzonym pod czujnym okiem pana Marka Bąka. Dla przedszkolaków była to świetna okazja do wysłuchania i zaznajomienia się z utworami znanych polskich piosenek takich jak: ,, Cykady na cykadach”, ,,Pokolenie”, ,,Biegnij przed siebie”, ,,Barcelona”, ,,Zbudujemy dom” czy też ,,Kawałek do tańca”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i podziwem uczestniczyły w tym niezwykłym dla nich wydarzeniu, które pozwoliło im na żywo posłuchać wspaniałej muzyki. Oczywiście wielką ciekawostką dla dzieci była możliwość zobaczenia prawdziwych instrumentów, które zrobiły na nich duże wrażenie. Zaznaczyć należy, iż niebagatelną rolę odegrała tutaj zbieżność z tematem przewodnim tego tygodnia pt.,, Muzyka jest wśród nas”, który to towarzyszył przedszkolakom przez ostatnie dni. Mogły więc one dosłownie ,,na własnej skórze” przekonać się o istnieniu pozytywnej energii, która wręcz emanowała z wykonywanych utworów. Koncert ten był dla naszych podopiecznych bardzo ekscytującym przeżyciem i pomógł w rozwijaniu muzykalności, a przeżycia, które z niego wyniosły zostaną z nimi niewątpliwie przez długi czas.

Na zakończenie przedszkolaki wręczyły pani Dyrektor Annie Niemiec i panu Markowi Bąk przepięknie wykonane stroiki wielkanocne, które z pewnością przyozdobią wielkanocny stół a tym samym będą przypominać o wdzięczności dzieci za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu. Pani Dyrektor, wychowawczynie i dzieci bardzo dziękują za ciepłe przyjęcie oraz poświęcony czas.

Ewelina Stężowska