Lekcja Bezpieczny Internauta

W związku z tym, że w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu przedszkolaki z grupy Odkrywców wzięły udział w lekcji Bezpieczny Internauta. Lekcja ta zrealizowana została w ramach akcji edukacyjnej „Dzieci Uczą Rodziców”. Oprócz prezentacji multimedialnej, dzięki której przedszkolaki poszerzyły wiedzę o zagadnienia związane z Internetem dzieci obejrzały krótki film, w którym funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej udzielił cennych porad na temat bezpieczeństwa w sieci. Ponadto przedszkolaki wzięły udział w quizie wiedzy na temat poprawnego korzystania z Internetu, zabawie ruchowej „Sieć Internetowa”, rozwiązywały zagadki słuchowe oraz samodzielnie wykonały emblematy „Bezpieczny Internauta”, które zabrały do domu. Mamy nadzieję że poznane w trakcie zajęcia zasady bezpieczeństwa i przestrzeganie ich sprawi, że korzystanie przez dzieci z Internetu będzie bezpieczne.

Nina Solecka