Wycieczka do Szkoły Muzycznej w Tuchowie

6 lutego przedszkolaki z grup starszych wybrały się na wycieczkę do Szkoły Muzycznej I stopnia im. Józefa Władysława Krogulskiego w Tuchowie, gdzie wzięły udział w karnawałowym koncercie z cyklu Poranek Muzyczny. Podczas spotkania młodzi widzowie poznali wygląd, brzmienie i specyfikę różnych instrumentów muzycznych. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek o instrumentach, poznały ich wygląd oraz brzmienie. Przedszkolaki słuchały muzyki granej na instrumentach smyczkowych (skrzypce, wiolonczela, gitara), dętych (flet, klarnet, saksofon, trąbka, puzon, róg) oraz fortepianie i akordeonie. Młodzi  muzycy tj. uczniów tejże szkoły dali piękny popis swoich umiejętności. W kilku przypadkach byli to absolwenci naszego przedszkola. Koncert wszystkim bardzo się podobał i  nagrodzony został gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że dla niektórych naszych podopiecznych spotkanie to stało się inspiracją do rozwijania zainteresowań muzycznych w tej szkole. Serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów Szkoły Muzycznej w Tuchowie za gorące przyjęcie i wprowadzenie nas w świat muzyki poważnej.

Nina Solecka