Wycieczka do sklepu i apteki

W pierwszym tygodniu lutego w grupie Skrzatów omawiano tematykę, która  dotyczyła  poznawania pracy ludzi różnych zawodów. W tym celu przedszkolaki udały się na wycieczkę do sklepu i apteki. Dzieci miały okazję poznać wyposażenie sklepu, pracę ekspedientki oraz obserwować klientów robiących zakupy. Przedszkolaki  z zainteresowaniem oglądały półki, regały i potrafiły nazwać wybrane stoisko, jego asortyment.  Natomiast podczas wizyty w aptece pani farmaceutka w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiedziała o swojej pracy. Pokazała również dzieciom różne lekarstwa, które pomagają im w walce z chorobą. Przedszkolaki zobaczyły, w jaki sposób są one poukładane. Okazało się, że bez ich odpowiedniej segregacji, znalezienie ich byłoby bardzo trudne. Wycieczka ta dostarczyła naszym podopiecznym wielu pozytywnych wrażeń, wzbogaciła je o nowe wiadomości i spostrzeżenia. Ponadto dzieci utrwaliły właściwe i kulturalne zachowanie się w miejscach publicznych.

Dziękujemy Paniom pracującym w sklepie i aptece za miłe przyjęcie oraz słodkie, zdrowe niespodzianki.

Halina Mikrut