Moduł Logorytmiczne misiowanki

Kolejny moduł projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”  Logorytmiczne misiowanki zrealizowany. W ramach modułu Starszaki wzięły udział w zajęciach logorytmiczych, które polegają na połączeniu terapii logopedycznej z rytmiką. Dzieci ćwiczyły buzię i język, wysłuchały opowiadania o Misiu Mieciu w trakcie którego powtarzając odgłosy, ćwiczyły aparat artykulacyjny, a następnie gimnastykowały swoje palce, naśladując opisaną w opowiadaniu sytuację. Bawiąc się przy muzyce różnicowały wysokość dźwięków, reagowały na zmianę tempa, odtwarzały podany rytm, wykonywały ćwiczenia słuchowe i oddechowe. Na zakończenie spotkania kolorowały obrazek Misia Miecia i przycinały mu grzywkę. Zajęcia te pobudzają zarówno rozwój słuchowy, jak i ruchowy. Jest to ogromny atut tych ćwiczeń. Dzieci uwielbiają aktywnie spędzać czas i każda forma takiej zabawy daje im mnóstwo satysfakcji. To z kolei oznacza że wykonują je chętnie i z pewnością szybko się nie nudzą.

Nina Solecka