Olimpiada Smaków

W jeden z listopadowych dni w grupie Starszaków zorganizowana została Olimpiada Smaków. Celem zajęcia była promocja codziennej aktywności jako sposobu na zachowanie zdrowia, dobrego samopoczucia, poznanie Piramidy zdrowego żywienia i stylu życia. Przedszkolaki podzielone na cztery grupy wzięły udział w turnieju, w którym poszczególne dyscypliny były proponowane przez przedstawicieli 6 Krain Smaków – powiązanych z poszczególnymi piętrami Piramidy zdrowego żywienia i stylu życia. Były krainy: Oleista, Białka, Nabiał, Zbożowi, Warzywno-Owocowi i Ćwiczenia Fizyczne. Nauczyciel rozpoczynając zabawę wprowadził grupę w ideę olimpiady jako spotkania różnych drużyn, wspólnego ćwiczenia, zmagania się, radosnego święta aktywności fizycznej. Każda z krain zaprosiła przedszkolaków do siebie, aby mogli ją poznać i się z nią zaprzyjaźnić – odbyło się to poprzez zadania i wyzwania. Za pięknie wykonane zadania i wyzwania z każdej krainy drużyna otrzymała żetony punktowe, które po ukończeniu gry dzieci ułożyły w Piramidę zdrowego żywienia. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali kolorowe książeczki propagujące zdrowy tryb życia.

Nina Solecka