Wycieczka do Szkoły Podstawowej w Ołpinach

W poniedziałek 6 listopada dzieci z grup starszych na zaproszenie nauczycielki Szkoły Podstawowej w Ołpinach, Pani Marty Kordek udały się na wycieczkę do biblioteki szkolnej, aby wspólnie obchodzić Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto to przypada 5 listopada,  w rocznicę urodzin Walta Disneya. Najpierw przedszkolaki wysłuchały i obejrzały w teatrzyku kamishibai, bajkę pt.:  ,,Pinokio” czytaną przez uczennice klasy VII przebrane za postacie bajkowe:  Czerwonego Kapturka i Królewnę. W dalszej części dzieci zostały zapoznane  z zasadami korzystania z książek. Ponadto miały również możliwość pooglądania różnych pozycji literatury dziecięcej. Ten dzień sprawił naszym wychowankom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, książki i dlatego warto po nie sięgać, gdyż spełniają one nie tylko rolę edukacyjną, ale także wychowawczą.  Serdecznie dziękujemy Pani Marcie Kordek i uczennicom klasy VII  za miłe przyjęcie oraz poświęcony nam czas.

Halina Mikrut