Spotkanie z policjantem

Dnia 24.10. 2023r. gościliśmy w naszym przedszkolu pana policjanta. Celem wizyty było przypomnienie i utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa małych dzieci na drodze, w domu i w kontaktach ze zwierzętami. Pan policjant opowiadał przedszkolakom o swojej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Przypominał również o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Dużą radość sprawił naszym podopiecznym pokaz umundurowania policjanta i najważniejszych akcesoriów,  których używa będąc na służbie. Następnie nasz gość w ramach akcji ,,Cała Polska czyta Dzieciom” przeczytał opowiadanie z serii ,,Kicia – Kocia zostaje policjantką”. Na zakończenie spotkania przedszkolaki miały okazję obejrzeć wóz policyjny i na chwilę usiąść za kierownicą. Potem wychowankowie w kamizelkach odblaskowych udali się na spacer główną drogą naszej miejscowości. To spotkanie przyczyniło się do kreowania pozytywnego wizerunku policji i podkreśliło znaczenie ich pracy dla społeczeństwa.

Halina Mikrut