Dzień Papieski w naszym przedszkolu

Dnia 16. 10. 2023 roku w poniedziałek przedszkolaki świętowały Dzień Papieski. Uroczystość rozpoczęły ulubioną pieśnią oazową Św. Jana Pawła II pt. „Barka”, po której obejrzały krótki film edukacyjny o Papieżu Polaku. Przy wspólnie przygotowanym ołtarzu modliły się Litanią do Św. Jana Pawła II, a następnie wznosząc dłonie do nieba zaśpiewały piosenki pt. „Biały Pasterz”, „Kochamy Cię Ojcze Święty”, „Abba Ojcze” i „Święty uśmiechnięty”. Razem ze starszakami modliły się pięciolatki, które dołączyły do grupy. Dzieci najmłodsze przeżywały ten dzień w swojej sali i zgromadziły się na swojej katechezie i przy swoim ołtarzyku. Dzieci zapoznały się z Osobą Jana Pawła II z opowiadania nauczycielki i na podstawie plakatów, ilustrowanych książek religijnych prezentowanych podczas zajęć z religii. Podczas wspomnienia towarzyszyło nam hasło „Św. Janie Pawle II wstawiaj się za nami”. Niech to spotkanie z naszym Świętym przyczyni się do dalszego rozwoju duchowego każdego przedszkolaka, życzymy, aby było wsparciem dla naszych Rodzin w codziennej ziemskiej pielgrzymce do Domu Ojca w niebie.

Renata Jasiak