Sałatka owocowa pełna witamin

W drugim tygodniu października tematyką zabaw i zajęć w grupie ,,Skrzaty” była ,,Jesień w sadzie”. Najpierw dzieci segregowały przyniesione owoce  na krajowe i egzotyczne, podawały ich nazwy, opisywały ich wygląd, przeliczały, porównywały, których jest więcej oraz dowiedziały się o ich wartościach odżywczych. W związku z promowaniem zdrowego odżywiania, 11. 10.2023r. przedszkolaki uczestniczyły w praktycznych zajęciach kulinarnych  wykonując sałatkę owocową. Przed przystąpieniem do pracy, dzieci pamiętając o zasadach higieny, dokładnie umyły ręce, założyły fartuszki, wcielając się tym samym w rolę kucharki lub kucharza.  Przedszkolaki udowodniły, że potrafią bezpiecznie posługiwać się nożem, krojąc owoce na małe kawałki. Degustacja sałatki była bardzo przyjemna. Wychowankom wyjątkowo smakowały owoce w takiej postaci, tym bardziej, że był to efekt ich samodzielnej pracy. Na koniec stwierdziły, że przepis na taką sałatkę jest bardzo prosty, dlatego będą ją robiły w domu, dla swoich rodziców i rodzeństwa, zachęcając przy tym swoich bliskich do spożywania owoców i ich przetworów jako źródła witamin.

Halina Mikrut