Wigilijne spotkanie

„Gdy zapada grudniowa noc, każde dziecko cierpliwie czeka, na Jezusa który na świat przyjdzie dziś pod postacią człowieka”…

 To już ten dzień  20 grudnia 2022 roku spotykamy się wszyscy razem na rodzinnym świętowaniu. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w przygotowaniach: nakrywały do stołu, układały stroiki na stołach. W przedszkolnym spotkaniu wigilijnym gościły Mamy z Rady Rodziców. Na początku wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę „Gdy śliczna Panna”, a Pani Dyrektor odczytała fragment Ewangelii wg Św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa. Towarzyszyła nam rodzinna modlitwa, następnie łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Obiad wigilijny, który Panie przygotowały był przepyszny. Dzieciom smakował żurek z jajkiem i grzankami oraz ryba, ziemniaki i surówka  z kiszonej kapusty. Kompot z suszonych owoców niektóre dzieci próbowały pierwszy raz i chętnie go wypiły. Nie zabrakło też pieczonych w przedszkolu pierniczków. Kolędowanie podczas wigilii obfitowało w nowe utwory „Narodził się w szopie”, „Małe Betlejem”, „Puk, puk”. Na zakończenie uroczystości wigilijnej dzieci zostały obdarowane świątecznymi prezentami. Wspólne spotkanie zapada głęboko w pamięci dzieci i przyczyni się do zamiłowania tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji dzisiejszej uroczystości.

Renata Jasiak