Sensoplastyka

Czas przedświąteczny to doskonała okazja, by zaangażować dzieci do pomocy w kuchni. Lepienie pierogów, klejenie uszek, pieczenie pierniczków to zajęcia, które przynoszą ogrom korzyści. Pozwalają dzieciom uaktywnić kreatywność, mają duże znaczenie w rozwoju małej motoryki, a zwłaszcza pobudzają do działania palce. Aby dzieci były gotowe do pomocy, tuż przed świętami odbyły w przedszkolu „rozgrzewkę”. Wykorzystując różne masy plastyczne w pełni oddawały się przyjemnościom – zagniatały, wałkowały, lepiły, aż w końcu mogły podziwiać wytwory swojej pracy. Efekt końcowy okazał się imponujący. Powstały piękne choinki z kolorowymi bombkami.

Teraz nie pozostaje nic innego, tylko zakasać rękawy, zaprosić wszystkich członków rodziny i bawić się w domu przy stolnicy. Powodzenia!

Katarzyna Dąbrowska – Duda