Przedszkolaki w bibliotece

W poniedziałek, 12 grudnia przedszkolaki z grup starszych odwiedziły Publiczną Bibliotekę w Ołpinach. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Pokazała również dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Przedszkolaki zobaczyły jak wygląda karta czytelnika, a także  dowiedziały się, w jaki sposób można zapisać się do biblioteki oraz wypożyczać i oddawać przeczytane książki. Ponadto, pani bibliotekarka przeczytała dzieciom opowiadania o Bożym Narodzeniu i Wigilii oraz wręczyła im zakładki do książek. Zachęcamy dzieci z rodzicami do częstego odwiedzania biblioteki i wspólnego czytania książek w zaciszu domowym. Serdecznie dziękujemy Pani bibliotekarce za miłe przyjęcie i poświęcony nam czas.

Halina Mikrut