Święty Mikołaj pośród przedszkolaków

 „O Święty Mikołaju przynosisz dobro nam…..”

To fragment ulubionej piosenki „O dobrym Świętym Mikołaju”, która towarzyszyła dzieciom od kilku dni, aż do powitania wspaniałego gościa. Dzieci odliczały tygodnie, dni i nocki, pisały i rysowały listy do Mikołaja, nie mogły się doczekać. Aż ta chwila się spełniła, wyglądały przez okno i wreszcie zobaczyły Świętego Mikołaja, jak szedł po schodach z aniołkami i pomocnikami- dziećmi ze szkoły, które go przyprowadziły do naszego przedszkola. Przedszkolaki powitały gościa piosenkami i wierszem o Mikołaju. Święty Mikołaj usiadł na wygodnym fotelu i zadawał dzieciom różne pytania, a dzieci z radością na nie odpowiadały. Nadeszła w końcu upragniona chwila rozdawania prezentów. Dzieci z odwagą podchodziły, rozmawiały z Mikołajem i dziękowały za prezenty, po czym Św. Mikołaj poszedł do pozostałych grup, by starszym dzieciom wręczyć prezenty. Na zakończenie odbyły się pamiątkowe zdjęcia, dzieci zaprosiły Mikołaja na przyszły rok. Składamy szczególne podziękowania Św. Mikołajowi i pomocnikom za przybycie a rodzicom za duże zaangażowanie i pomoc Św. Mikołajowi.

 Renata Jasiak