Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Pluszowy miś od ponad stu lat jest jedną z ulubionych maskotek dzieci, najlepszy przyjaciel i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Stał się główną postacią wielu bajek animowanych, bohaterem wierszy i opowiadań, zostało zaśpiewanych o nim dużo piosenek. Natomiast w piątek najmłodsze dzieci zabrały ze sobą swojego misia do przedszkola, by wspólnie z nim celebrować jego święto. Misie przez cały dzień towarzyszyły dzieciom w różnych aktywnościach. Na podstawie wiersza Cz. Janczarskiego pt. „Naprawimy misia” maluszki uczyły się konieczności poszanowania zabawek. Wspólnie z misiem uczestniczyły „w misiowej gimnastyce”. Miały okazję do śpiewania i tańczenia przy utworach muzycznych mówiących o misiu. Poznały kilka wiadomości na temat życia i zwyczajów prawdziwych misiów – niedźwiedzi. Uczestniczyły „w misiowej uczcie” delektując się przysmakami czyli słodziutkim miodem oraz owocowym sokiem. Wykonały także portret misia, rozwijając przy okazji swoje doznania sensoryczne. Święto przyniosło wiele radości i pozytywnych emocji.

Katarzyna Dąbrowska – Duda