Zabawa andrzejkowa z zaproszonymi gośćmi

Pląsy, pociągi, kaczuszki, poleczki to niezawodne rozwiązanie na zabawę andrzejkową. Punktem kulminacyjnym tej imprezy był koncert i zabawy prowadzone przez zaproszonych gości – muzyków ( tato dziecka przedszkolnego i jego kolega) grający na trąbce i akordeonie. Przedszkolaki były zachwycone, chętnie rozwiązywały zagadki muzyczne „Jaka to melodia”, tańczyły i śpiewały piosenki dostosowane do możliwości rozwojowych dzieci. Tworzyły kółeczka, pary do dziecięcej poleczki, korowód marszowy, który był uwieńczeniem wspólnego spotkania. Jako podziękowanie dzieci zaśpiewały piosenkę grupy „Chochliki”- „Skaczące nutki”, wręczyły laurki i drobne upominki. Podczas przerwy tanecznej odbył się poczęstunek, który przygotowali rodzice. Przedszkolaki prezentowały się bardzo atrakcyjnie podczas tańców, widać było radość wspólnego przebywania i świętowania. Serdeczne podziękowania składamy rodzicom za pomoc w przygotowaniu andrzejek. Zabawa, muzyka, śpiew i tańce integrują wszystkie grupy, rozbudzają wyobraźnię, budują wiarę  we własne siły, pozytywnie wpływają na rozwój psycho – fizyczny każdego dziecka.

Renata Jasiak