Narodowe Święto Niepodległości

W czwartek 10.11.2022r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji dzieci ze wszystkich grup wiekowych zebrały się, by uczcić to wyjątkowe dla Nas – Polaków święto. Przedszkolaki od paru dni przygotowywały  się do tego ważnego wydarzenia. Dzieci na zajęciach plastyczno-technicznych wykonały prace tematycznie związane z naszą ojczyzną, biało-czerwone kotyliony oraz poznały mapę fizyczną Polski. Nasi wychowankowie  oglądając film edukacyjny pt. ,,Karolek i 11 listopada” zapoznały się z wydarzeniami historycznymi tamtego okresu oraz przypomniały sobie znaczenie symboli narodowych. Ponadto śpiewały pieśni i piosenki patriotyczne,  min. ,,Przybyli ułani”, ,,Flaga biało-czerwona”,  recytowały wiersze:  ,,Barwy ojczyste”, ,,Katechizm polskiego dziecka” i wysłuchały kilku patriotycznych utworów literackich.  Tego dnia nasze przedszkole włączyło się do kolejnej edycji akcji MEiN ,,Szkoła do Hymnu”. O symbolicznej godzinie 11:11 dzieci ubrane w stroje galowe, w odpowiedniej postawie, z pełną powagą odśpiewały 4-zwrotkowy Hymn Polski. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do ojczystego kraju, jego kultury i tradycji oraz utrwalenie symboli narodowych naszej ojczyzny. Świętowanie Dnia Niepodległości przebiegało w radosnej atmosferze i dlatego mamy nadzieję, że pozostanie ono w pamięci naszych ,,Małych Polaków”.

Halina Mikrut