Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajki

W piątek 4 listopada w naszym przedszkolu obchodzono jedno z najsympatyczniejszych świąt  tj. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajki. Święto to przypada 5 listopada,  w rocznicę urodzin Walta Disney’a . Przedszkolaki przebrane za postacie z popularnych bajek wzięły udział w bajkowym spotkaniu z uczennicami Szkoły Podstawowej w Ołpinach. Dziewczynki czytały bajkę Ch. Perraulta, przeprowadziły rozmowę na temat wysłuchanego tekstu oraz wspólnie z naszymi podopiecznymi bawiły się w kalambury. Oczywiście nie zabrakło prezentacji swoich strojów oraz wesołej zabawy przy przy muzyce. Na zakończenie spotkania wszyscy częstowali się pysznymi bajkowymi łakociami. Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.

Szczególne podziękowanie kierujemy do Pani Barbary Wójcik, nauczycielki szkoły podstawowej za przyjęcie zaproszenia i pomoc w zorganizowaniu tego wyjątkowego dnia.

Nina Solecka