Udział w projekcie ,,Dzieciaki Mleczaki”

Pod koniec października przedszkolaki wzięły udział w projekcie edukacyjno-informacyjnym ,,Dzieciaki Mleczaki”, który jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka. Głównym celem akcji jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat.  W ramach realizacji tego projektu  dzieci z najstarszej grupy na zajęciach  najpierw rozpoznawały i segregowały produkty mleczne oraz warzywa i owoce. Następnie odbyła się pogadanka n/t ,,Co otrzymujemy z mleka i dlaczego produkty mleczne trzeba jeść?” . W dalszej części dzieci pod kierunkiem opiekunów przygotowały serki smakowe, powstały serki z koperkiem, z ogórkiem i papryką oraz waniliowe i o smaku mango. Najprzyjemniejsza okazała się oczywiście degustacja przysmaków.

Halina Mikrut