Dzień Papieski w przedszkolu

Kolejny ważny dzień w życiu małego przedszkolaka to spotkanie się z Osobą Świętego Jana Pawła II i przybliżenie im świętości naszego kochanego Rodaka. Dzieci dowiedziały się, w jakich latach żył, skąd pochodził, jakim był jako kapłan, biskup i kardynał. Poznały Jego zainteresowania, zdolności i umiejętności jako młodego księdza. Znał wiele języków, cechowała Go niezwykła miłość do matki Bożej i bliźniego. Dowiedziały się, jak został Papieżem, ile trwał Jego Pontyfikat, gdzie odbywał pielgrzymki i jak był owocnie przyjmowany, jak wszyscy Go kochali, jak kochał każdego bliźniego od najmłodszego  do najstarszego. Przedszkolaki narysowały uśmiechy i serca, którymi została udekorowana tablica i kwiaty dla Jana Pawła II. Na sercach widniały napisy: MIŁOŚĆ, UFNOŚĆ, MĄDROŚĆ, WIARA, RADOŚĆ. Przedszkolaki w tym dniu przyszły elegancko ubrane, a ich stroje ozdabiały wstążeczki koloru żółto – niebieskiego. Podczas modlitwy dzieci zaśpiewały ulubioną pieśń Jana Pawła II „Barkę” i „Abba Ojcze”. Odmówiły też fragmenty Litanii do Świętego Papieża. Przedszkolaki dowiedziały się, że codziennie mogą się modlić do Świętego o zdrowie i błogosławieństwo dla swoich rodzin i dla całej  wspólnoty parafialnej.

Renata Jasiak