Rozważania różańcowe w kościele

Miesiąc październik jest poświęcony Matce Bożej Różańcowej. W tym czasie dzieci poznają fragmenty objawień maryjnych, uczą się odmawiać modlitwę „Zdrowaś Maryjo” oraz śpiewają pieśni do Matki Bożej. Podczas spacerów często odwiedzają figurkę Matki Bożej Fatimskiej i zanoszą swoje prośby i podziękowania. Modlitwa różańcowa z udziałem starszaków i pięciolatków odbyła się we wtorek, a piękna pogoda zachęcała tym bardziej do spotkania w kościele. Przedszkolaki przyniosły różańce i rozważaliśmy Tajemnice Bolesne przygotowane dla dzieci. Wszyscy starali się odmawiać wyraźnie, z ufnością. Dzieci zaśpiewały pieśni, które nauczyły się na religii. Na zakończenie odmówiły modlitwę „Pod Twoją obronę” w intencji rodzin, Parafii oraz pokoju w Polsce i na świecie. Wychowanie duchowe dzieci sprzyja rozwijaniu i pogłębianiu wiary w Boga. A spotkanie z Matką Bożą ożywia miłość do drugiego człowieka, troskę o najbliższych, rodziców i rodzeństwo.

Renata Jasiak