Obchody Światowego Dnia Mycia Rąk

Światowy Dzień Mycia Rąk to święto obchodzone 15 października.  Z tej okazji przedszkolaki z grupy Skrzatów oglądnęły teatrzyk na podstawie utworu A. Lipińskiej „Dwie rączki”, rozmawiały na temat bakterii i zarazków oraz dowiedziały się jakie znaczenie dla zdrowia każdego człowieka mają czyste ręce. Ponadto dzieci wykonały doświadczenie  wykorzystując wodę, pieprz i mydło, wzięły udział w quizie wiedzy na temat czystości, bawiły się przy piosence „Umyj ręce” a także kolorowały obrazki promujące mycie rak. Przedszkolaki omówiły również schemat mycia rąk i zastosowały go w praktyce. Każde dziecko samodzielnie i zgodnie z instrukcją umyło swoje dłonie. Wszystkie te działania ukazały dzieciom jak ważne jest częste mycie rąk oraz udowodniły,  że niektóre nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.

Nina Solecka