Projekt jestem małym przyjacielem przyrody

Plakat projekt II edycja (3)

Od września grupa 6 latków pod opieką pedagoga specjalnego oraz wychowawcy grupy bierze udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Jestem małym przyjacielem przyrody”. Głównym założeniem projektu jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dzieci, kształtowanie właściwych postaw proekologicznych, wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie.  Natomiast celem projektu jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, kształtowanie postaw proekologicznych, kreatywne i twórcze działania dzieci, nauczycieli i rodziców. W każdym miesiącu grupa realizuję jedno zadanie, które wyznaczył organizator projektu. Poniżej można obejrzeć zdjęcia dzieci, które zrealizowały już dwa zadania. Pierwszym było stworzenie kodeksu małego przyjaciela przyrody, natomiast w październiku dzieci tworzyły drzewo sensoryczne. Dzieci już nie mogą się doczekać kolejnych wyzwań.

Anna Witkowska