Poznajemy witaminy

Czas jesieni to bardzo dobra okazja, aby korzystać z darów jesieni podczas wspólnych spacerów, zabaw, zajęć dowolnych i zorganizowanych. Najbardziej cieszymy się z pysznych owoców i warzyw, z których można wykonywać sałatki, surówki, soki, szaszłyki. W każdej grupie nauczycielki zadbały o przygotowanie dzieci do zajęć kulinarnych. W ruch poszła sokowirówka wolnoobrotowa, bezpieczne dla dzieci nożyki, wykałaczki, salaterki itd. Wszyscy mogli się nasycić jesiennymi witaminkami prosto z ogrodu i sadu. Przedszkolaki z grupy najstarszej wykonały szaszłyki metodą rytmu matematycznego, przeliczały ilość pokrojonych owoców tak, aby się zgadzała liczba podana na kostce. Pięciolatki pokroiły jesienne owoce na sałatkę owocową, następnie wymieszały je w odpowiednich proporcjach, aby smak sałatki był idealny. Najmłodsze dzieci z pomocą nauczycielki wykonały sok owocowy, do którego dodały też sok z cytryny tak, aby nadać właściwy i treściwy smak i kolor soku. Wszystkie dzieci bardzo chętnie degustowały  owocowe rozmaitości. Na dodatek panie kucharki przygotowały dla wszystkich gofry orkiszowe z bitą śmietaną i owocami. Tydzień obfitował w moc super witamin, które zachęcą do dbania o zdrowe odżywianie, korzystanie z darów przyrody w poszczególnych porach roku.