Autokarowa wycieczka do Tuchowa

Dnia 28.09.2022r. dzieci z grupy II i III udały się autokarem na wycieczkę do szopki i kina ,,Promień” w Tuchowie. Po dotarciu na miejsce najpierw wszyscy pokłonili się przed cudownym obrazem Matki Bożej Tuchowskiej w Bazylice Mniejszej i wzmocnieni duchowo rozpoczęli zwiedzanie. W muzeum dzieci oglądały liczne, ciekawe eksponaty przywiezione przez  ojców Redemptorystów – misjonarzy z Afryki i Ameryki Południowej. Największe wrażenie na przedszkolakach wywarła jednak ruchoma szopka bożonarodzeniowa. Działa ona już ponad 40 lat i poza Świętą Rodziną występuje  w niej około 360 ruchomych postaci historycznych i tych z czasów dzisiejszych.  Drugim punktem programu naszego wyjazdu był film animowany ,,Guliwer” Cała sala była dla nas, nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci. Film swoją fabułą i akcją dostarczył małym widzom sporą dawkę dobrej zabawy.  Oprócz satysfakcji z samego pobytu w Tuchowie, dzieci miały wielką frajdę z jazdy autokarem i zajadania się  różnymi  smakołykami zapakowanymi przez rodziców do plecaków. Uśmiechnięte twarze, pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego czasu. Wyjazd ten na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych wychowanków.

Halina Mikrut