Zajęcia ruchowe „Pszczółek”

Grupa najmłodsza w naszym przedszkolu jest niezwykle aktywna ruchowo. W związku z tym planujemy wiele codziennych aktywności w ranku, przed południem w sali i na podwórku przedszkolnym. Do zabaw ruchowych wykorzystujemy mini siłownię, która znajduje się w przedszkolu, chustę animacyjną integrującą grupę, dużą piłkę i małe piłeczki, obręcza, tunele, maty sensoryczne i sprzęt na podwórku. Dzieci poznają zasady bezpieczeństwa i regulamin korzystania z placu zabaw. Nasze małe „Pszczółki” są radosne, mają mnóstwo energii, co zauważa się podczas zabaw dowolnych i zorganizowanych przez nauczycielki. Ruch wpływa pozytywnie na rozwój fizyczny, emocjonalno- społeczny i psychiczny każdego dziecka, dlatego zachęcamy rodziców do zabaw z dziećmi na podwórku w różnych porach roku.

Renata Jasiak