Wakacyjny czas w naszym przedszkolu

Czas wakacji to wypoczynek i odkrywanie nowych, ciekawych przygód. Tu nie ma chwili na nudę, a raczej na budowanie i odkrywanie w sobie pasji, zainteresowań i  nawiązywanie przyjaźni. Takie formy aktywności przejawiają nasze przedszkolaki, kiedy młodsi bawią się ze starszymi i odwrotnie, a to jest zawsze motywujące dla wychowawcy, aby odkrywać w dzieciach to co piękne, mądre i rozwijające, wspólne poszukiwanie tego co ważne, ciekawe, atrakcyjne. Dzieci podczas wakacyjnego pobytu w przedszkolu brały udział w dowolnych zajęciach muzycznych, uczyły się piosenek po angielsku i włosku, tańczyły do melodii disco w grupach i parach. Podczas zabaw plastyczno – technicznych przedszkolaki tworzyły bajkowe książeczki, malowały farbami, nawlekały korale z makaronu, lepiły z piasku i mas plastycznych. Starszaki czytały bajki maluchom a potem rysowały do nich ilustracje. Częsty pobyt na powietrzu sprzyjał obserwacjom przyrodniczym np. bocianów, konika polnego, mrówek, pszczół. Aktywność dzieci odbywała się również poprzez współzawodnictwo w grach stolikowych, sportach letnich ( piłka nożna), rzucanie piłeczkami do celu, dzieci grały w „klasy”, skakały na skakankach, robiły bańki mydlane, ćwiczyły na obręczach oraz na siłowni. Codziennie odbywały się spacery plenerowe do lasu, ogrodu, skwerku przy kościele. Dzieci odwiedziły Pana Jezusa w kościele i śpiewały piosenki religijne. Ważnym elementem pobytu w przedszkolu było odkrywanie wiedzy o porach roku, ciekawostkach dotyczących zwierząt egzotycznych, kosmosu, bezpieczeństwa podczas podróży do różnych krajów.  Dzieci oglądały też serię „Mądrych bajek” z morałem, rozwiązywały zagadki i podziwiały „Pięciominutowe kulinarne sztuczki” z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Był czas na występy przed przedszkolną publicznością prezentując umiejętności wokalne i taneczne. Panie kucharki dbały o to, by wszystko dzieciom smakowało, urozmaicały potrawy, piekły ciasteczka, częstowały sezonowymi owocami, wykonały pizzę, galaretkę z bitą śmietaną, lepiły ulubione przez dzieci pierogi, smażyły kotlety i wykonywały pyszne surówki. Dzieci bardzo pozytywnie się razem zintegrowały, tworzyły grupy zabawowe, inspirowały się nawzajem.

Przedszkolaki chętnie spędzały wakacyjny czas w przedszkolu i aktywnie uczestniczyły w różnych formach działalności  z własnej inicjatywy i w tych organizowanych przez nauczycieli z poszczególnych grup. Życzymy wszystkim dzieciom i ich rodzinom spokojnego i bezpiecznego  wakacyjnego wypoczynku i do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

Renata Jasiak