Akademia Żubra Pompika

Przedszkolaki kochają zwierzęta, chętnie odkrywają fascynujący świat przyrody, czują się z nim związane, dlatego więc nasze przedszkole wzięło udział w programie Akademia Żubra Pompika. Program ten motywował dzieci do działania, współpracy w grupie, ale również samodzielnego poszukiwania i odkrywania.  Poprzez zabawę przedszkolaki zdobyły wiedzę o porach roku, zwyczajach zwierząt oraz utrwalały pozytywne nawyki ekologiczne, które zawarte zostały w pięciu wyzwaniach tj. „Poszukiwania zimowych śpiochów” – poznanie zwierząt zapadających w stan hibernacji; „Pani Wiosna – Pani Zima, czyli niezwykły pokaz mody” połączony z konkursem ekologicznym na najpiękniejszy strój ekologiczny prezentujący wybraną porę roku; „Ogródek Pomruka” – stworzenie w kąciku przyrody małego ogródka; „Wodne doświadczenia” – udział w doświadczeniach z wykorzystaniem wody; Plebiscyt na Oszczędną Kropelkę” – zorganizowanie w grupach konkursu na oszczędną kropelkę wody. Po zrealizowaniu przez przedszkolaków wszystkich wyzwań nasze przedszkole otrzymało Dyplom ukończenia Akademii Przyrodnika Żubra Pompika.

Obraz (3) (Copy)