Przygotowanie dzieci do Dnia Rodziny

Uroczystość przedszkolna poprzedzona jest szeregiem zabaw i zajęć związanych z przerabianą tematyką „Moja Mama i mój Tata”. Dzieci podczas swobodnych zabaw tematycznych czerpią  przeżycia i doświadczenia z domu rodzinnego przenosząc je na komunikację z rówieśnikami, wykonując czynności mamy i taty. Przybierają na siebie role rodziców np. podczas przyjmowania gości. Chętnie wypowiadają się na temat zawodów rodziców, wspólnego spędzania czasu na spacerach, w kinie, na zakupach, wspólnym grillowaniu itd. Przedszkolaki uczą się piosenek i tańców na Dzień Rodziny, biorą udział w zajęciach z mowy i matematycznych. Układają bukiety z liczmanów, porównują liczbę kwiatów w wazonach przyporządkowując liczbę kropek. Dzieci układają kwiaty do pary oraz rytmy matematyczne. Malowały, naklejały postaci rodziców, pomagały w przygotowaniu akcesoriów do tańca. Wycinały wycinakami serduszka do dekoracji stolików, wykonały bukiety z żywych kwiatów. Starsze przedszkolaki uczyły się ról do inscenizacji, tańców i instrumentacji do piosenek. Wspólnie z nauczycielami wykonały dekorację sali na przyjęcie gości. Dzieci z pomocą pań przygotowały zaproszenia i prezenty dla Rodziców. Za tydzień wszystkie przedszkolaki będą witać w Domu Kultury najukochańszych gości – Mamę i Tatę i to dla nich będą najlepsze życzenia, wiersze, piosenki, tańce oraz moc całusów. Niech ten dzień przyniesie wiele cudownych rodzinnych wrażeń.

Renata Jasiak