„Pszczółki” świętują Światowy Dzień Pszczół

20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół ustanowiony przez ONZ w 2018r. Celem tego święta jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla nich płynące z dzisiejszego świata. Ważne jest by od najmłodszych lat zachęcać dzieci do obcowania z przyrodą i przekazywać im wiedzę, jak o przyrodę należy dbać. Dlatego też, przedszkolaki z najmłodszej grupy, która nazywa się „Pszczółki”,  brały udział w różnych aktywnościach związanych z pszczołami. Obejrzały film edukacyjny pt.: „ Dbajmy o pszczoły – życie pszczelej rodziny”, który przybliżył im cykl życia pszczoły oraz ukazał pracę w doskonałej harmonii. Dzieci poznały produkty będące wytworem pracy pszczół, oprócz dobrze znanego miodu oglądały i wąchały wosk, propolis, kosmetyki z dodatkiem miodu oraz syropy na bazie miodu. W specjalnie przygotowanych kostiumach tańczyły pszczeli taniec, poznały najsłynniejszych bohaterów bajek animowanych: Maję i Gucia. Wykonały pracę plastyczną przedstawiającą pszczołę. W czasie pobytu na świeżym powietrzu obserwowały zachowanie pszczół w pobliżu roślin kwitnących. Cały dzień był bardzo pracowity i bogaty o nowe treści przyrodnicze.

Katarzyna Dąbrowska – Duda