Matematyczny tydzień w grupie Odkrywców

Ostatni tydzień lutego w grupie starszaków poświęcony był rozwijaniu kompetencji matematycznych. Głównym celem zabaw matematycznych jest rozwijanie zdolności poznawczych i samodzielnego logicznego myślenia dziecka  oraz  rozumienie podstawowych  pojęć matematycznych   wraz   z   opanowaniem   odpowiednich umiejętności. Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych zabawach, które rozwijały spostrzegawczość, logiczne myślenie, utrwalały figury geometryczne, cyfry, kolory, części ciała. Dużo radości sprawiły dzieciom: zabawa z wiatrakiem matematycznym, rozwiązywanie zagadek dotykowych, wykonywanie ćwiczeń matematycznych z użyciem LOGICO, zabawa przy muzyce z wykorzystaniem kostek do gry, odszukiwanie jednakowych obrazków, układanie rytmu. Jednak najwięcej emocji sprawiło dzieciom wykonanie grupowych prac plastycznych wykorzystując tylko  określone figury geometryczne jak również poznanie pojęcia oś symetrii i wykorzystanie jej przy malowaniu obrazka. Wszystkie zabawy pokazały dzieciom, że matematyka może być ciekawa, kształcąca a równocześnie wywołuje u dzieci dużo radości.

Nina Solecka