Akcja charytatywna „Z pomocą dla Pani Kasi”

Po otrzymaniu smutnej wiadomości dotyczącej wypadku komunikacyjnego, którego uczestniczką była nauczycielka pochodząca z terenu naszej gminy, obecnie zamieszkała wraz z rodziną w Zabierzowie, bez wahania przystąpiliśmy do udziału w akcji charytatywnej. W ciągu dwóch tygodni zgromadziliśmy przedmioty, które będą wykorzystane w kiermaszu, a dochód będzie przeznaczony na kosztowną rehabilitację dla cioci naszych przedszkolaków. Rodzice wpłacali też pieniądze do przedszkolnej skarbonki, które zostały przekazane na konto Siepomaga. Zebrana kwota wyniosła 1 110zł. Zainteresowanie rodziców było duże, dzieci z pomocą rodziców i pracowników przedszkola zgromadziły mnóstwo wartościowych przedmiotów ( książki, biżuteria, nowe buty, torebki, obrazy, kryształowe flakony, dekoracyjne wazony i ozdoby świąteczne…) Nie zabrakło też modlitwy, wspólnych pogadanek o niesieniu pomocy potrzebującym. Dzieci mają w sobie wiele empatii, chętnie dzielą się ze sobą tym, co posiadają, nawet dobrym słowem czy uśmiechem.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za duże zaangażowanie w akcję.