Dzień kota

W czwartek, 17.02.2022r. w naszym przedszkolu dzieci z grup młodszych obchodziły nietypowe święto – dzień kota. W tym dniu przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, dorysowując sobie wąsy. Najpierw dzieci bawiły się w teatr, inscenizując wiersz Stanisława Jachowicza ,,Chory kotek” i  śpiewały piosenkę o kotku. Następnie dzieci zapoznały się z bajkami, w których pierwszoplanową postacią był kot, z jego obyczajami, doskonaliły umiejętności liczenia w zakresie 10. Na zakończenie wykonały piękne prace plastyczno –techniczne, których głównym bohaterem był oczywiście kot. Nadrzędnym celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, przede wszystkim jako jego wiernego przyjaciela.

Halina Mikrut