Spotkanie przedszkolaków ze Świętym Mikołajem

Przygotowanie do wielkiego wydarzenia, jakim jest spotkanie ze Świętym Mikołajem zostało poprzedzone pisaniem i rysowaniem listów, zabawami plastycznymi, opowiadaniami, piosenkami, historyjkami obrazkowymi i krótkimi bajkami edukacyjnymi o prawdziwym Mikołaju, który został Świętym. Dzieci najmłodsze układały puzzle „Mikołajkowe prezenty”, a starsze nauczyły się zabawy tanecznej „O dobrym Świętym Mikołaju”. Grupa „Skrzaty” uczestniczyła w zabawie dydaktycznej pt. „W pracowni Św. Mikołaja”. Wszystkie dzieci ubierały choinki i samodzielnie wykonały ozdoby, łańcuchy i stroiki. A wszystko po to, aby przyjmując Świętego Mikołaja gościła już świąteczna atmosfera. Podczas jego wizyty przedszkolaki zaprezentowały umiejętności wokalno – taneczne i recytatorskie. Prezenty otrzymane od wspaniałego Gościa bardzo się spodobały, przeżycia były ogromne, dzieci dzieliły się wrażeniami i spostrzeżeniami. Z radością dziękowały za otrzymane dary. Dzień, który obfitował w pozytywne emocje wzbudzał w dzieciach motywację do dzielenia się tym, co zostało im ofiarowane.

Składamy serdeczne podziękowania rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie prezentów oraz za zorganizowanie spotkania ze Świętym Mikołajem w naszym Przedszkolu.

Renata Jasiak