Zabawa andrzejkowa

W czwartek dzieci z naszego przedszkola obchodziły andrzejki. Była to okazja, aby zaznajomić najmłodszych ze zwyczajami i obrzędami przypisanymi na dzień św. Andrzeja. Do najważniejszych należy organizowanie hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem oraz odprawianie wróżb przepowiadających przyszłość. Aby wprowadzić odpowiedni nastrój, sale przedszkolne zamieniły się w parkiety do tańca z okolicznościowymi dekoracjami. Przy utworach z dziecięcych list przebojów przedszkolaki wirowały w kółeczkach, w parach oraz solo. Tańce przeplatane były wróżbami m. in.: wróżba z butami, kubki przepowiadające przyszłość, lanie wosku przez dziurkę magicznego klucza. O słodką stronę zabawy zadbali Rodzice, przygotowując przepyszne szarlotki. Także starszaki ze swoją wychowawczynią wykazały się zdolnościami kulinarnymi i dzień wcześniej upiekły smakowite amoniaczki. Zabawa była udana, gdyż na twarzach wszystkich dzieci gościły uśmiechy.

Katarzyna Dąbrowska – Duda