Starszaki obchodzą Święto Niepodległości

10 listopada przedszkolaki z poszczególnych grup uroczyście obchodziły Święto Niepodległości. W grupie najstarszej  uroczystość ta zbiegła się z realizacją lekcji „Niepodległa Polska” w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci Uczą Rodziców”. Celem spotkania było poszerzenie i utrwalenie wiedzy o symbolach narodowych Polski i postaciach, które miały znaczący wpływ na odzyskanie niepodległości. Na wstępie przedszkolaki obejrzały teatrzyk sylwet na podstawie „Legendy o smoku wawelskim”. Główną część lekcji stanowiła natomiast prezentacja multimedialna, na której w sposób atrakcyjny przedstawiono symbole narodowe oraz zaprezentowano postacie ojców naszej niepodległości. Przedszkolaki zaśpiewały także piosenki  „Co to jest niepodległość”, Przybyli ułani” oraz ubrane w stroje krakowskie zatańczyły krakowiaka. Punktualnie o godzinie 11:11 wszyscy zaśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego i tym samym nasze przedszkole przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Ostatnią częścią zajęć podobnie jak w przypadku wszystkich lekcji w ramach akcji „Dzieci uczą rodziców” było zadanie, które dzieci wykonały w trakcie zajęć, a efekty swojej pracy zabrały do domu i pokazały rodzicom – na kartach pracy zamieszczony był  komunikat adresowany do rodzica, który zachęcał do przeznaczenia czasu na wspólną naukę.                                              Obchody Święta Niepodległości w przedszkolu były dobrą lekcją historii dla naszych młodych Patriotów.

Nina Solecka