Udział w projekcie „Dzieciaki Mleczaki”

W miesiącu listopadzie przedszkolaki wzięły udział w projekcie edukacyjno-informacyjnym „Dzieciaki Mleczaki” sfinansowanym ze środków Funduszu Promocji Mleka. Celem  projektu była promocja produktów mlecznych, ich pozytywnego wpływu na zdrowie człowieka oraz diety bogatej w wyroby mleczne wśród dzieci i dorosłych. W związku z realizacją projektu przedszkolaki z grupy najstarszej uczestniczyły w zajęciu pt. „Dzieciaki mleczaki poznają wartości odżywcze nabiału”. Po rozmowie na temat znanych dzieciom owoców oraz produktów mlecznych przedszkolaki poznały znaczenie pojęcia  „witaminy”, symbole witamin oraz owoce i produkty mleczne w których są zawarte. Wzięły również udział w zabawie „Witaminowe pary” oraz zapoznały się z poszczególnymi etapami przygotowania jogurtów owocowych. Mleczne przysmaki o smaku borówkowym, truskawkowym i malinowym zostały wykonany przez Panią kucharkę. Wszystkie smakowały wybornie. Po degustacji wszystkich rodzajów jogurtów, podsumowując przeprowadzone zajecie przedszkolaki wzięły udział w mlecznym quizie wiedzy na temat zdrowego odżywiania.  Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali pamiątkowe książeczki z ciekawymi zadaniami do wykonania.

Nina Solecka