Światowy Dzień Zdrowego Śniadania

W dniu 8 listopada przypada Światowy Dzień Zdrowego Śniadania, w związku z czym najmłodsze przedszkolaki „Pszczółki” wykonały na drugie śniadanie kolorowe mleka smakowe. Do tego celu wykorzystały naturalne, ekologiczne owoce z wiejskiego ogrodu. Były to borówki amerykańskie, truskawki i maliny, które zostały zblendowane z mlekiem bez dodatku cukru. Do mleka dodano też banany, które dzieci samodzielnie pokroiły na deseczkach w małe plasterki, a następnie  zmiksowały za pomocą blendera pod nadzorem nauczycielki. Wykonane mleko chętnie dzieci degustowały, ale najbardziej smakowało im to wykonane z borówki. Chętne przedszkolaki ze starszych grup również mogły skosztować zdrowego, owocowego mleka i podzielić się z najmłodszymi doznaniami smakowymi.

Renata Jasiak