Udział w akcji: ,,Szkoła pamięta”

,,Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Nasze przedszkole już po raz III włączyło się do tej akcji. Dnia 28.10.2021r. dzieci z grup starszych udały się na cmentarz parafialny, gdzie znajdują się m. in. groby osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności. Niewątpliwie taką ważną postacią, która zasługuje na szczególną pamięć był Ks. Prałat Jan Ślęzak – główny architekt życia duchowego i materialnego naszej miejscowości. Na jego nagrobku widnieje  znamienity napis ,,Był wszystkim dla wszystkich”. Dzieci złożyły kwiaty, zapaliły znicze i w skupieniu pomodliły się nad mogiłami ostatnich, nieżyjących proboszczów. Wyjście na cmentarz  był cenną lekcją patriotyzmu dla naszych wychowanków.

Halina Mikrut