Dzieci uczą rodziców: Zdrowa Ziemia

W dniu 28.05.2021r. odbyła się  w grupie starszaków kolejna lekcja w ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej ,,Dzieci uczą rodziców” . Lekcja  ,,Zdrowa Ziemia” to podróż do świata ekologii. Podczas zajęć na ten temat dzieci dowiedziały się co to jest ekologia, na czym polega segregacja śmieci, czym jest recycling oraz co należy robić, jak postępować aby nasza planeta Ziemia była zdrowa. Pojawiły się również trudniejsze zagadnienia jak np. pożyteczność pszczół dla środowiska, odpowiedzialność za posiadane zwierzę domowe oraz pojęcie rezerwatu przyrody. Przedszkolaki losowały obrazki, przypinały odpowiednio pod wyrazami TAK lub NIE, uzasadniając swój wybór. Na zakończenie dzieci miały do wykonania zadanie – odnaleźć pieski, które rozbiegły się po podwórku i pokolorować obrazek.

Halina Mikrut