Międzynarodowy Dzień Ziemi

Co roku 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy choć przez chwilę pomyśleć o naszej planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. Tegoroczne obchody miały miejsce w czwartek 22.04.2021r. i odbyły się pod hasłem ,, Mamy rady na odpady”.  Obserwując model Ziemi, dzieci zastanawiały się, jak ją chronić, aby była czysta, zdrowa i zielona. Rozmawiały n/t  dobrze wszystkim znanego wiersza L. Szołdry pt.: ,,Sznurek Jurka”. W praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji śmieci wrzucając odpady do odpowiednich pojemników. Dzieci dowiedziały się również jak oszczędzać wodę, energię, oraz co to jest recykling, rozwiązywały zadania i zagadki dotyczące ekologii i ochrony środowiska. Śpiewały piosenki o Ziemi, ćwiczyły z gazetą. Skrzaty obejrzały teatrzyk sylwet E. Stadtmuller „Wiosna”, wzięły udział w quizie ekologiczno-przyrodniczym. Nie zabrakło wesołej rywalizacji pomiędzy przedszkolakami. Po  pokolorowaniu zmisiowanego obrazka dzieci otrzymały odznakę „Przyjaciela Przyrody”.  Najważniejszy wniosek z naszych zajęć – wszyscy ludzie muszą dbać o środowisko naturalne.  Poprzez obchody tego popularnego święta było promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.

Halina Mikrut