Udział przedszkolaków w akcji „Dzieciaki Mleczaki”

W ostatnim tygodniu lutego przedszkolaki z grupy II wzięły udział w akcji edukacyjno-informacyjnej na temat mleka i jego przetworów „Dzieciaki Mleczaki”. Program sfinansowany został z Funduszu Promocji Mleka. Głównym celem akcji był wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Poprzez zabawę  kształtowano prawidłowe nawyki żywieniowe i promowano mleko jako napój nie tylko zdrowy, ale też bardzo smaczny. W ramach akcji przedszkolaki oglądnęły film edukacyjny pt. „W wiejskiej zagrodzie”, z którego dowiedziały się ciekawostek na temat życia krów, ich odżywiania,  korzyści jakie przynoszą, oraz dlaczego picie mleka jest ważne. Zdobyte wiadomości wykorzystały w czasie rozwiązywania quizu i  odgadywania zagadek dotyczących produktów powstałych z mleka. Przedszkolaki wzięły również udział w zabawie matematycznej, gdzie ich zadaniem było ozdobić zwierzę odpowiednią liczbą łatek. Dużo radości przyniosła wszystkim zabawa ruchowa „Chodzi krówka po łące” oraz eksperyment „Tęczowa burza w mleku”. Do mleka dodano barwnik a następnie zamoczony patyczek kosmetyczny w płynie do mycia naczyń. Zaobserwowano tęczową burzę w mleku. Najwięcej jednak atrakcji przyniosło wszystkim wykonanie serków smakowych oraz  kanapek. Dzieci mogły skosztować serek brzoskwiniowy, ze szczypiorkiem, papryką oraz sokiem buraczanym. Wszystkim własnoręcznie wykonany posiłek bardzo smakował.  Mleko i jego przetwory są bardzo ważne w diecie dzieci. Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych w tym zakresie jest kluczowe, aby nasze pociechy rozwijały się prawidłowo i zdrowo rosły.

Nina Solecka