Dzień Babci i Dziadka

Sto lat Babciu, sto lat Dziadku – wszystkie wnuki życzą Wam. 

Me serduszka i buziaki  Tobie Babciu, Dziadku dam.

21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji w tym roku przedszkolaki przygotowały dla swoich najbliższych wiele niespodzianek. Były to świeczniki w kształcie kwiatuszka i  własnoręcznie ozdobione laurki z życzeniami. W związku z panującą pandemią nie mogliśmy jak co roku gościć naszych najbliższych w przedszkolu więc życzenia dla Babci i Dziadka po nagraniu przesłane zostały drogą mailową.                                                            Współpracując z Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie i Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego przedszkolaki wzięły udział w projekcie pn. „Wnuczka, wnuczek edukuje – babcia, dziadek się stosuje!”, dedykowanym seniorom i dzieciom w wieku przedszkolnym. Celem projektu jest dotarcie do osób starszych przez najmłodszych, tak aby przestrzegali oni swoich bliskich przed sprawcami działającymi pod legendą „na wnuczka”, „na policjanta”, dokonującymi oszustw na seniora, gdyż pomimo licznych apeli, nadal dochodzi do tego typu zdarzeń.  W ramach projektu opracowana została karta edukacyjna, zawierająca z jednej strony życzenia i treści profilaktyczne, z drugiej natomiast dzieci wykonały kolorowy obrazek  i również wręczyły go swoim najbliższym. Mamy nadzieję, że  tak szczególny dzień w przyszłym roku będziemy świętować już wspólnie ze swoimi najbliższymi.

Nina Solecka