Wieczerza wigilijna w przedszkolu

„Pójdźmy wszyscy do stajenki…”, aby pokłonić się Zbawicielowi Świata.

W ten uroczysty dzień 22 grudnia 2020 roku przedszkolaki ubrane w odświętne stroje spotkały się przy wigilijnym stole inaczej niż zwykle. Na początku wigilię przeżywały najmłodsze dzieci ze swoimi Paniami oraz Panią Dyrektor, która rozpoczynała spotkanie od czytania ewangelii wg Św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa. Dzieciom towarzyszyły kolędy i pastorałki, następnie łamanie się opłatkiem, składanie świątecznych życzeń i obiad wigilijny, podczas którego Panie kucharki podawały na stół żurek przez nich zakiszony z jajkiem i grzankami. Na drugie danie królowała ryba z ziemniakami i szczypiorkiem, buraczki oraz surówka z kiszonej kapusty. Był też kompot do wyboru z owoców gotowanych oraz suszonych. Nie zabrakło słodyczy, mandarynek, które dzieci uwielbiają i przepysznej szopki piernikowej upieczonej przez Jasia i jego Mamę na tę okazję.

Następnie w grupie najmłodszej pojawili się goście – dzieci ze starszych grup, najpierw pięciolatki, potem starszaki. Dla wszystkich  przygotowane były świąteczne stoły, przykryte białymi obrusami, szopka z Najświętszą Rodziną, stroiki i zaświecone świece wigilijne. W całym przedszkolu słychać było śpiew kolęd. Przedszkolaki ze starszych grup oglądały też na tablicy interaktywnej „Historię o Bożym Narodzeniu”. W czasie rozchodzenia się dzieci, Panie wręczały  upominki z życzeniami dla rodziców, wykonane przez ich pociechy. Otrzymały również prezenty pod choinkę ( owoce i słodycze). Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania  uroczystości.

Przesyłamy Rodzicom i Dzieciom życzenia błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego 2021 roku. Niech Boża Dziecina strzeże i chroni Wasze Rodziny w każdy czas.

Renata Jasiak