III Edycja Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej ŁAŃCUCH DOBRA

Już po raz kolejny nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Łańcuch Dobra” organizowanej przez Stowarzyszenie Pro Salute na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową.  Akcja polegała na biciu rekordu długości łańcucha choinkowego wykonanego z papieru. Idea bicia rekordu to zadanie symboliczne. Ma pokazać dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że są ludzie o wielkich sercach którzy są z nimi, którzy też podejmują trud walki, może nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie jak najdłuższego łańcucha. 7 grudnia przedszkolaki z  poszczególnych grup od samego rana zabrały się do wykonania swojego „Łańcucha Dobra”. Ostatecznie długość  łańcucha wynosiła 94 m. Poprzez akcje takie jak ta rozwijamy u dzieci empatię do drugiego człowieka.

Nina Solecka